Recenze na knihu ,,Prostor 9 - Spojení"

Prostor 9 - Spojení

Autor: Caroline Brook
Počet stran: 180

Ahoj, vítám vás u moji další recenze, dneska na knihu ,,Prostor 9 - Spojení".
Anotace:Existují prostory, velice podobné tomu našemu. V Prostoru 9 však existuje síla, která je vyhrazena jen vyvoleným. Thomas je obyčejný kluk jako každý druhý. Žije ve světě, jenž je zmítán válkami a zítřek už nemusí být stejný jako dnešek.  Proto když dostane nabídku podílet se na tajném projektu, který může vše změnit a zároveň ho ochránit, neváhá a souhlasí. Postupem času zjišťuje, že je v něm něco víc, než si mohl představit v těch nejdivočejších snech. Na základně se shledává s dalšími členy tohoto záhadného týmu. Někdo utíká před válkou, někdo chrání svou rodinu. Ale postupně všichni přicházejí na to, že zlo, před kterým se snažili utéct, je jim blíže než si vůbec mohli myslet

Kniha je od české autorky a vyšla nedávno jako e-kniha, ale samotná autorka dělala soutěž o pár knih v pevném provedení, tak jsem se zapojila a měla jsem štěstí a jeden výtisk vyhrála. Kniha je teňoučká, má 180 stránek, ale to z ní nedělá špatnou knihu, ba naopak je zajimavá.
Kniha vypráví o klukovi jménem Thomas, který má kolem 21 let. Žije poklidným, možná i nudným životem vysokoškoláka. Žije sám v malém bytě. Thomas má velmi dobrého kamaráda Matta. Jednoho obyčejného dne jde do školy. Na přednášce přijde do třídy sekretářka a něco říká profesorovi, který se tváří znepokojeně. Nakonec zavolá na Thomase, ať jde se sekretářkou. Jdou do jedné místnosti, kde čekají dva muži. Ti mu vysvětlí že přívesek, který zdědil po otci není obyčejný, ale důležitý. Muži mu nabízejí, aby se připojil do organizace, o které toho moc říct nesmějí. Má na výběr, buď jo nebo ne. Thomas se nakonec rozhodne, že se tedy přidá do organizace. Jednoho brzkého rány si pro něho jedou muž a žena. Vysvednou ho a jedou s ním na letiště, kde odlétají na neznámé místo. Tam se setkává s dalšími lidmi, kteří taky zdědili přívěsky, ale každý je trochu jiný. V objektu musí projít takovým ,,sérem" pomocí kterého se dostanou do jiného prostoru. Vycvyčují se pomocí různých technologií, ale Thomasovi to moc nejde. Thomas jednou najde složky dokumentů a to ho zarazí. Zjišťuje informace, které by neměl vědět a řekne je svým novým přátelům. S těmi se rozhodne že všichni se pokusí utéct. Nakonec to končí tak trochu otrvřeně.
Tahle kniha je první díl v duologii. Takže ještě bude druhý díl.
Od knihy jsem toho moc neočekávala, ale překvapila mě. Od českých autorů knihy nečtu (což je asi chyba), ale tahle se mi vážně líbila. Možná bych jí přirovnává k labyrintu no ale to asi přeháním. V knize bylo vše, i když někdy v ní byly u malé překlepy, ale max. 3-4, ale to není zas tak hrozné.
Knize dávám 4,5 hvězdiček.
Doufám že se vám recenze líbila, pokud ano můžete mi napsat komentář a pokud vám v ní něco chybělo, tak mi napište co bych měla zlepšit.


Ahoj 0 komentářů:

Okomentovat