Recenze na knihu Let 305

Let 305

Autor: A. G. Riddle
Počet stran: 368
Rok vydání: 2016 (v originálu 2015)

Ahoj, vítám vás u mojí recenze na knížku Let 305.
ANOTACE:
Harper Laneová má potíže a za pár hodin bude muset udělat rozhodnutí, které navždy změní její život. Naštěstí si po havárii letadla uvědomí, že je mnohem silnější, než si kdy myslela… 
Na cestě z New Yorku do Londýna dojde v letu 305 k náhlému výpadku napájení a letadlo je nuceno nouzově přistát na anglickém venkově. Tak začíná tajemné dobrodružství, které bude mít dopad na celé lidstvo. Ti, kteří přežili, brzy zjistí, že svět, v němž stroj havaroval, je značně odlišný od toho, který před několika hodinami opustili. Kde jsou? Proč jsou tady? A jak se dostanou zpátky domů? Současnost je minulostí a budoucnost spočívá v rukou pěti lidí, kteří se navzájem ani neznají, ale jejichž životy jsou navzájem propleteny. Mezi nimi jsou spisovatelka Harper Laneová, Nick Stone, lékařka Sabrina Schröderová, počítačový vědec Yul Tan a miliardářský syn Grayson Shaw. Postupně vyjde najevo, že někteří z této skupiny přeživších vědí víc, než dosud prozradili. Harper a Nick navíc brzy odhalí spiknutí, které zahrnuje jejich vlastní životy. Jak začnou dávat dohromady fakta, zjistí, že mají v rukách moc změnit budoucnost a minulost – zachránit náš svět… nebo ho ukončit.

• • • • •
Knížka vypráví o Harper Laneové a Nicku Stonovi, kteří letí s dalšími cestujícími do Londýna. Ale najednou se začne letadlo kymácet a padá k zemi. Tam Nick Stone dává rozkazy a snaží se, aby to tam fungovalo. Zjistí se, že přistáli v Anglii, kde poté najdou budovu, kde je prezentace Stonehenge. 
Nick zjistí, že jsou spojeni s budoucností, ve které se právě nacházejí. A jsou tam úmyslně, aby zachránili lidstvo. Setkají se tam s lidmi z budoucnosti kteří zbyli a říkají se Titáni. Ti také mají prsty v tom, že lidé tu už nejsou. Nick a Harper se potom rozdělí, jelikož Harper unesou Titáni. 
Nick chce Harper osvobodit, ale nakonec se setká s Titány. Nickovi a Harper dají možnost si vybrat, aby zachránili svět.

O knize Let 305 jsem si myslela, že to bude katastrofická knížka, ale bylo to více Sci-Fi, za což jsem ráda. O koupi knize jsem už uvažovala dříve a když jsem viděla, že ji mají v knihovně, tak jsem si ji půjčila. A překvapila mě. 
Bála jsem se toho, že to bude napsané takovým tím dospělým psaním (nevím jak to mám říct), ale vůbec ne. Ano, vím, že to říkám teď u skoro každé knihy, ale musím to říct i u téhle, strašně dobře se četla. Líbilo se mi, že kniha byla vypravovaná pouze Harper a Nickem aneb dvou hlavními postavami, což k téhle knize sedlo. 
V čem si mě kniha také dostala bylo to, že tam bylo hodně přímé řeči, která dělá knihu reálnější. Čekala jsem, že knížka bude o tom, jak se zřítí letadlo a lidé z toho letadla se budou pokoušet přežít, ale o tom to vůbec nebylo. Kniha je o budoucnosti, pohled autora na budoucnost.

Knížka mě oslovila a určitě ji doporučuji těm, kdo má rád Sci-Fi nebo budoucnost (nebo obojí).

4 HVĚZDIČKY


Doufám, že se vám recenze líbila.
Ahoj♥

0 komentářů:

Okomentovat