Recenze na knihu Dopisy na konec světa

Dopisy na konec světa

Autor: Ava Dellaira 
Počet stran: 272
Rok vydání: 2015 (v originálu 2014)
Nakladatelství: Yoli

Ahoj, vítám vás u mojí další recenze, dneska na knihu ,,Dopisy na konec světa´´.
Anotace: Vše začíná úkolem z anglické literatury: Napište dopis mrtvému člověku.

Laurel si vybere Kurta Cobaina, kvůli své sestře, která ho zbožňovala. Zemřel mladý, stejně jako May. Brzy má Laurel notebook plný dopisů mrtvým lidem jako jsou Janis Joplin, Heath Ledger, Amelia Earhart nebo Amy Winehouse, které nikdy neplánuje odevzadat učitelce. Píše o nástupu na střední školu, začátcích nových přátelství, žití se svojí rodinou, první lásce a o tom nejdůležitějším - zkoušení truchlit po May. Ale jak lze truchlit pro někoho, koho jste neopustili?

Až když Laurel začne chápat svoji sestru takovou jaká byla - půvabná, úžasná a trochu divná - může začít objevovat svoji vlastní cestu.

Kniha mě ze začátku úplně nezaujala, ale po přečtení jedné recenze jsem si řekla že si ji koupím. A to se mi nevyplatilo. Ze začátku jsem se na ni těšila a jak jsem ji začala číst, tak jsem čekala, až se stane něco ,,Wooow´´, ale to nepřišlo. Knihu jsem potom chtěla potom odložit, ale dočetla jsem ji a to jen proto, aby mi neležela v knihovně jako nepřečtená. Tak jsem ji dala ještě jednu šanci, ale zbytečně... Kniha mě unavovala a ty problémy hlavní hrdinky byly problémy které jsme už slyšeli mnohokrát  např. v hodně amerických teenagerských filmech jako třeba rozvod rodičů, problémy ohledně kluků, pití alkoholu, cigarety, drogy... Jediný zajimavější ,,problém´´ byl ten, že Laurel umřela sestra a tak se s tím musí vypořádat. Jinak pro mě kniha byla naprosté zklamání.. Už bych se do ní určitě nepustila a jsem ráda, že jsem ji vůbec dočetla.

Knize bych dala 3 hvězdičky a to proto, že byl děj pro mě naprosto nudný a nezáživný.

Recenze byla kratší, ale vážně nevím co bych o knize více napsala.
Doufám že se vám recenze aspoň trošku líbila.

Ahoj ♥


0 komentářů:

Okomentovat